Dockovací stanice

Chladící podložky

Dokovací stanice pro notebooky rozšiřují možnosti využití notebooků jako klasických stolních počítačů. Díky nim získá váš notebook chybějící porty pro zapojení zařízení, která obvykle do notebooku zapojit nelze. Získáte například další USB porty - obvyklé 4 v notebooku jsou opravdu málo - nebo možnost zapojit klávesnici, monitor, tiskárnu či skener.

Pokud používáte notebook jako přenosný počítač i jako klasický stolní počítač, bez dokovací stanice se neobejdete. Do dokovací stanice stačí jednou zapojit všechen potřebný hardware jako monitor, tiskárnu, reproduktory, klávesnici s myší a další. Dokovací stanici s notebookem jednoduše propojíte pomocí jednoho USB kabelu. Pokud si chcete notebook vzít na cesty, stačí jednoduše vypojit USB. Po návratu nemusíte zapojovat všechny kabely znovu, ale opět stačí pouze zapojit jeden USB kabel.

Bohužel, ne všechny notebooky mohou být zapojeny do dokovací stanice.

Dockovací stanice jsou devízou hlavně manažerských notebooků, slouží primárně k tomu, aby člověk nemusel při používání notebooku jako náhrady počítače, tedy s externí myší, klávesnicí a monitorem pokaždé zapojovat všechny kabely. Dockovací stanice se umístí na pracovní stůl a jsou v ní napojeny veškeré kabely, někdy je její součástí i optická mechanika. Stačí tedy pouze přijít domu a vložit notebook do stanice a zmáčknout vypínač přímo na stanici a už se nemusíte o nic starat. Dockovací stanice se také nazývají port replikátory, nabízí totiž rozšíření portů na Vašem notebooku o jiné, které by se na samotný notebook nevešli, nebo jež nejsou podporovány, občas mají i dockovací stanice vlastní zvukové či grafické karty, které zvyšují výkon Vašeho stroje.


Reklama

Rozdíly

Rozdíl mezi tatarkou a majonézou? Známe!

Plzeňští skauti Zálesák

Skautský oddíl Zálesák - oficiální web