Podložky pod notebook

Chladící podložky

Také se vám někdy stalo, že jste si položili notebook na klín, omylem ucpali větráčky a notebook se začal přehřívat? Nebo vám nepřijde pohodlné sedět s rozpáleným notebookem na klíně, ale sedět u stolu nechcete? Jedinou možností je koupě podložky pod notebook.

Na trhu však naleznete nejen normální podložky, ale hlavně chladící podložky pod notebook. Tyto podložky určitě oceníte hlavně v parných letních měsících, kdy se notebook často přehřívá a hrozí tak jeho zničení. Můžete totiž dojít k poškození základní desky, grafické karty, harddisku nebo dalších součástek.

Chladící podložky pod notebook lze koupit v několika značkách, jako například CoolerMaster, Logitech, Thermaltake nebo Akasa. Pokud také vlastníte notebook, rozhodně se vyplatí chladící podložku koupit. Nejen že zabrání přehřátí v letních měsících, ale obecně prodlužuje životnost vašeho počítače.

Podložky pro notebook, jsou určeny hlavně majitelům levných notebooku, které mají řešeno chlazení zespodu, podložky díky aktivním chladičům nabízí možnost používat levné notebooky v podmínkách, pro které nejsou primárně určeny, zároveň však pomáhají zlepšit výkon a udržet notebook déle funkční. Chladící podložky napomáhají díky tomu, že zabraňují přehřívání i delší životnosti všech komponentů v notebooku. Je proto dobré používat chladící podložky i pro notebooky prémiové třídy, které mají chlazení vyřešeno dobře. Zároveň často fungují chladící podložky jako USB HUB či v poslední řadě podložek společnosti Logitec jako aktivní reproduktory. Tyto podložky jsou koncipovány na klín a zpříjemňují tak používání notebooku třeba v posteli nebo na sedačce, kde je jinak používání komplikované.


Reklama

Rozdíly

Rozdíl mezi tatarkou a majonézou? Známe!

Plzeňští skauti Zálesák

Skautský oddíl Zálesák - oficiální web